Důvody proč samolepky na schody ve škole

pexels-photo-256428
IMG_3531

Učení nenásilnou a zábavnou formou

Už Jan Amos Komenský věděl, že učení by mělo děti bavit. Potom jim jde mnohem lépe do hlavy. A že „škola hrou“ se dá praktikovat i na školním schodišti, o tom se můžete přesvědčit sami. Po schodech děti projdou několikrát denně, když přecházejí mezi učebnami, do šaten, do jídelny… Jestliže je ze zamyšlení vytrhnou barevné nápisy s učivem, opakují si látku vlastně neustále, i o přestávkách. Buď vědomě, nebo alespoň podprahově. A že opakování je matka moudrosti, to praví staré latinské přísloví.

Tento systém je ověřen i na školách v zahraničí. Když mají žáci a studenti poučky neustále na očích, musí si je zapamatovat i ti, které učivo nezajímá. Je to podobné jako s učením pravopisu. Pokud někdo pravidelně čte knihy, vnímá podprahově a bez nátlaku i gramatiku, která se mu jinak zdá nudná nebo těžká.

Zkrášlení školního prostředí

Veselé barvy se do školy zkrátka hodí. Pozitivně ovlivňují vnímání školního prostředí. Kdo z nás by chtěl trávit čas v nudné a šedivé budově? Nebavilo by to ani dospělé, natož děti. A když budou mít krásnou barevnou školu, zlepší se i jejich přístup k učení. A schodiště, zvláště ve starších školách, je často opomíjeným místem, přesto po něm děti přecházejí poměrně často.

Takže pokud máte ve škole staré oprýskané schody, je čas s tím něco udělat. Tím spíš, když k jejich renovaci nepotřebujete žádné drahé stavební úpravy, ale postačí Vám naše chytré samolepky, které vyrobíme na míru. Samolepky jsou odolné proti okopání – jejich ochranná vrstva je vyrobena z materiálů, které se používají při výrobě reklamních ploch na podlahách nákupních center, po nichž denně projdou davy lidí. Mají tudíž velmi dlouhou životnost. Matný povrch samolepek na schody zabrání nežádoucím odleskům, pokud na ně dopadnou přímé sluneční paprsky; texty jsou tak čitelné za každého denního i umělého světla.

IMG_3210
IMG_3198

Originální samolepky na míru

Podívejte se na školní schodiště jako na nevyužitý prostor, který skýtá možnosti, jak dětem pomoci dostat učivo pod kůži. Máte jako pedagogové zkušenosti, že vašim žákům dělá nejvíce potíže násobilka? Nebo bojují spíše s nepravidelnými slovesy v angličtině? Samolepky na schody lze využít ve všech mateřských, základních i středních školách, ale také například v různých vzdělávacích centrech či jazykových školách.

Přizpůsobíme se vašim konkrétním potřebám a vyrobíme samolepky na schody s učivem, které si sami určíte. Stačí, když nám zašlete přesné rozměry a počet schodů. Vzhled je čistě ve vaší režii – vyberte si barvy, které se hodí do vaší školy, zvolte druh učiva či konkrétní poučky, které chcete dětem neustále připomínat, aby si je zapamatovaly.